Firmamız Hakkında

 

Firmamız Hakkında

    Bugüne kadar onlarca şirkete, ismi duyulmuş kuruma, restaurantlara ve alanında isim yapmış birçok markayla birlikte çalıştık. 2018 yılında Arasnet markamızı aldıktan sonra internet servis sağlayıcısı olarak yolumuza devam ettik. Bu uzun süreçte beklenmedik zorluklarla karşılaşmamıza rağmen birlik olarak hepsinin üstesinden gelmeyi başardık. Yıllar boyunca iş arkadaşlarımız gerçek arkadaşlarımız oldu daha sonra da ailemiz. Ne kadar aile olabildiysek sorunların üstesinden gelmek o kadar kolaylaştı. Ancak her ne kadar kusursuz hizmet versek de, müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşısak da kendi icraatlarımızı ve amacımızı en doğru şekilde en doğru dille anlatmak oldukça zor olacak. Hakkımızda bölümünün bir website'de en son ziyaret edilen yer olduğunu bilmemize rağmen yeni ve mevcut müşterilerimize kendimizi tam olarak anlatabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Şirketimizi Nasıl Kuruldu

   2014 yılında işini severek yapan birkaç profesyonelin bir araya gelmesiyle Metkom Elektronik ve Haberleşme San. Tic. LTD. Şti unvanına sahip şirketimizi birçok zorlukları atlatarak kurmayı başardık. Alanında profesyonel kişilerin birbirlerini keşfetmesi ve bir şirket kurma fikrinde anlaşmaları üzerine kurulan firmamız kaliteli hizmet denince akla gelen birkaç şirketten bir tanesidir. Başlangıçta müşterilerine kusursuz bir loglama hizmeti vermek için kurulan bu şirketimiz ekibimize başka profesyonellerin katılmasıyla birlikte oldukça büyüdü ve kocaman bir aile halin gelerek başka alanlarda da hizmet vermeye başladı. Loglama sistemleri deyince potansiyel müşterilerin aklına gelen ilk şirket olmaktan oldukça gurur duyuyoruz. Bunun sebeplerinden birinin müşterilerimizle dahi her daim dost gibi iş yapıp aldığımız paranın hakkını vermemiz olduğunu söyleyebiliriz.

Rakiplerimiz Bizi Güçlendiriyor

  Bulunduğumuz sektörde birçok güçlü rakibimiz olduğunu biliyoruz ve bu rakiplerin olması bizi yere düşürmenin aksine ayağa kaldırıp daha güçlü bir şekilde devam etmemizi sağlıyor. Onlardan aldığımız ilhamla her gün yaptığımız işi iyileştirmek ve müşteri kapasitemizi katlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. İşimizi sadece kendimizi "Kaliteli hizmet veriyoruz" diye tanıtarak değil asıl referanslarımızla ve icraatlarımızla tanıtmaya çalışıyoruz. Fakat kalemin gücüne önem veriyor web sitemizi ziyaret eden insanların okuyacağı metnin de kaliteli olmasına özen gösteriyoruz.

İşimizi Severek Yapıyoruz

  Firmamızın sahip olduğu büyük başarıların arkasında belki de işimizi kalbimizden severek yapmamız yatıyor. İşimizi severek yaptığımız için çalışanlarımız ve yöneticilerimiz bütün dikkatlerini kendilerini ve iş fikirlerini geliştirmek üzerine veriyor. İlgilenmekte olduğumuz işten memnun olmamız işimize mükemmeliyetçi bir bakış açısıyla yaklaşmamıza sebep oluyor. Böylelikle sistemlerimizde gördüğümüz eksiklikleri mümkün olan en kısa sürede gidermek için can havliyle çalışıyoruz. İşimizi sevmemiz müşterilerimizin bizden memnun kalma yüzdesini de oldukça artırıyor. Bunun başlıca sebepleri arasında; işimizi yaparken oldukça güler yüzlü olmamız, müşterilerimizin verdiğimiz hizmetle ilgili sıkıntılarını can kulağıyla dinlememiz ve mevcut problemin en kısa sürede giderilmesi için çalışmamız olduğunu düşünüyoruz. İşimizi severek yaptığımız için potansiyel müşterilerin ilgisini çekiyor ve pazar payımızı mümkün olan en üst seviyeye çıkarıyoruz. İşini severek yapan bir şirket olmanın bir diğer iyi yanı ise iş dışında saatlerde de çalışanların kendi isteğiyle çalışması. Böylelikle verdiğimiz hizmet alanı farklı fikirler sayesinde genişliyor ve farklı kitlelere ulaşabiliyoruz.  İşini seven iş arkadaşlarına sahip olmamız yeni gelen çalışanlarda da bu şirkette uzun süre boyunca çalışma isteği oluşmasını sağlıyor.

Hep Daha İyisini Hedefliyoruz

  Sahip olduğumuz iş arkadaşlarımızın tecrübeli ve alanında uzman kişiler olması yapacağımız işte her zaman daha iyisini hedeflememizi sağlıyor. Uzmanların yardımı sayesinde eksiklerimizi görüp o anki sistemimizin daha iyisini hayal ederek, sürekli bir gelişim ve değişimin olmasını hedefliyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında alanımızdaki faaliyetleri ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öğrendiğimiz yeni teknikleri ve geliştirme yöntemlerini sistemlerimize uyguluyor ve sistemlerimizin mümkün olduğunca kusursuz hale gelmesini amaçlıyoruz. Alanımızla ilgili eğitim gören başarılı üniversite öğrencilerine gelecekte yapacakları meslekler hakkında uygulamalar gösteriyor ve eğitimler veriyoruz. Böylelikle gelecekteki iş arkadaşlarımızı daha eğitim alırlarken tanıyıp geliştirme fırsatına erişiyoruz. Yurt dışında alanımızla ilgili düzenlenen toplantılara ve fuarlara katılıp ülkemizde yapmakta olduğumuz mesleği nasıl daha iyi hale getirebileceğimizi fark etmeye çalışıyoruz. Yine yurt dışında bulunan şirketlerle ortaklaşa çalışıp sistemimizin eksiklerini tamamlayarak evrensel bir ürün ortaya koyuyoruz.

Çözüm Odaklı Çalışıyoruz

  Müşterilerimize en kaliteli hizmeti en kısa sürede vermek için bahaneler üretmek yerine çözüm üretiyoruz. Vermekte olduğumuz sistemle ilgili bir sorun çıktığında o sorunun "neden" ve "nasıl" ına odaklanıyoruz. Sorunun mümkün olan en kısa sürede çözülmesi için kolektif bir şekilde çalışıyoruz. İlk defa karşılaştığımız bir sorun karşısında yabancı ve Türk şirketlerden yardım alarak soruna bir çözüm üretiyoruz. Geçmişte yaptığımız hatalardan ve yaşadığımız sorunlardan ders çıkararak daha güçlü bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Aynı bakış açısını iş arkadaşlarımızla aramızda olan ilişkilerde de kullanıyoruz. Herhangi kişisel bir sorunla karşılaşmamız durumunda iki kişinin hemen çözüme varması için hep birlikte hareket ediyoruz. Çözüme giden yolda patron-işçi ilişkiyle değil lider ve takım arkadaşı mentalitesiyle yürüyoruz.

Disiplinli İş Arkadaşları Yetiştiriyoruz

  İş arkadaşlarımızla her ne kadar aile gibi olalım aramızda iş yaptığımızı hissettirecek bir disiplin vardır. Çalışma koşullarımız her ne kadar rahat ve samimi olursa olsun programlı bir şekilde çalışıp işlerimizi aksatmıyoruz. Yeni iş arkadaşlarımızın da aynı düşünce yapısına sahip olmasını sağlamak için disiplini ve ahlakı elden bırakmıyoruz. Disiplinli ve programlı çalışmamızın müşterileri de oldukça memnun ettiğini de belirtmek isteriz. Anlaştığımız saatte iş görüşmesine gitmemiz, iş konusunda hiçbir şekilde gevşek bir tavır sergilememizin bu düşüncelerinde etkili olduğunu düşünüyoruz.

Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz

   Şirketimizde çalışan birçok çalışanın bir araya gelmesiyle oluşturduğumuz loglama sistemlerini birçok kurum ve kuruluşun kullandığını belirtmek isteriz. Loglama sistemleri alanında hizmet vermek istememizin uzmanı olmamız dışındaki diğer sebepleri adalete hizmet etmek, restaurantların, cafelerin müşterilerine olabildiğince yüksek kalitede hizmet verebilmesini sağlamak ve kurumlardaki internet kullanımından kaynaklanan verimsizliği azaltmak. Adalete hizmet etmek deyince şaşırmış olabilirsiniz ama loglama sistemlerini size kısaca anlattığımızda aslında neyi amaçladığımızı anlayacaksınız.

 Loglama sistemleri birçok kişiye aynı anda internet hizmeti veren kurum, şirket veya restaurantların log kayıtlarının tutulmasını sağlayan yazılımlardır. Peki log kayıtlarını tutarken nasıl adalete hizmet etmiş oluyoruz? Aynı internet bağlantısını kullanan onlarca kişinin IP adresi aynı olmaktadır. Bu internet bağlantısından cezai yükümlülükleri olan eylemler gerçekleştirildiğinde ve log kayıtları tutulmadığında suçlu direkt olarak internet hizmeti veren kişi olmaktadır. Aslında hiçbir suçu olmamasına rağmen sırf internet hizmeti verdi diye suçlu sayılan kişilerin masum olduğunu kanıtlamak ve asıl suçlunun kim olduğunu tespit etmek için log kayıtları kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak 5651 sayılı kanun gereğince bahsettiğimiz şekilde internet hizmeti veren kişilerin log kayıtları tutması zorunlu hale getirilmiştir.

  İşyerinde istenilen verimin alınmasını sağlamak için ise hotspot sistemlerini müşterilerimize sunmaktayız. Hotspot sistemleri sayesinde işyerindeki bir çalışanın internet kullanım limiti ve hızı belirlenebiliyor, istenilen saatlerde internetten uzaklaşması sağlanabiliyor. Bununla birlikte çalışanlar internet yerine yapmaları gereken işe odaklanabiliyorlar ve daha verimli bir performans gösterebiliyorlar. Eğer siz de şirketimizin bu üstün hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

.