Telekom Alt Yapısı Olmadan İnternet Hizmeti

 

 Yaşadığımız teknoloji çağında gelişen internet hizmetleri her alanda ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle ev ve iş hayatında; iletişim, bilgiye erişme, gündemi takip etme, eğlence, banka işlemleri, yayın izleme gibi birçok önemli konuda internete gereksinim duyulmaktadır. Bu nedenle tercih ettiğimiz internet hizmetinin de bağlantı kalitelisi, sürekliliği, hızı ve erişilebilirliği gibi etmenler büyük rol oynamaktadır.

Telekom Alt Yapısı Olmadan İnternet Hizmeti Nasıl Çalışır?

Telekom altyapısı olmadan internet hizmeti, uydu üzerinden çift yönlü internet erişim sistemidir. Eskiden kullanılan tek yönlü uydu hizmetlerine göre çok daha verimli ve gelişmiştir. Altyapı ihtiyacı gerekmeyen ve televizyon yayınlarında kullanılan uydu sistemleriyle aynı çalışma prensibine ve niteliklere sahiptir. Önceden kullanımı pahalı olan bu sistem günümüzde diğer internet hizmetleri ücretleri ile eşdeğer bir pazara sahiptir. Ayrıca herhangi bir telefon bağlantısına da gereksinim duymaz. Uydu üzerinden sağlanan internet hizmetinde geniş bant kullanımı sayesinde download ve upload işlemleri daha hızlı yapılır. Tüm bu özellikler sayesinde yüksek kaliteli internet hizmeti  sunulmaktadır.

Telekom Alt Yapısı Olmadan İnternet Hizmeti Avantajları

Gelişen kablosuz teknolojileri sayesinde bu sistemin en büyük avantajı her alanda internete erişilebilirlik sağlamasıdır. Telekom altyapısı ile adsl internet erişimi sağlayan hizmetlere oranla çok daha hızlı olan uydu sistemleri, kullanıcılarına sağladığı avantajlar sayesinde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Mobil hatların kablosuz olarak sağladığı 3G, 4.5G gibi teknolojiler bile kapsama alanının vermiş olduğu hizmet yeterliliği kadardır. Mobil teknolojinin, günümüzde kapsama alanlarının en verimli olduğu noktalar ise yine şehir merkezleridir. Telekom altyapısı olmadan internet hizmeti ise şehir merkezleri yanı sıra, özellikle altyapının bulunmadığı ve şehir merkezlerinden uzak en uç bölgelere kadar ulaşabilir. Aynı zamanda doğal afetlerde de büyük bir rol alarak, altyapının yetersiz kaldığı ve mobil erişimin olmadığı noktalarda internet hizmetini başarıyla ulaştırır. Bu bölgelerin bazıları örnek olarak aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Maden Araştırma Sahaları ve Şantiyeler
  • Petrol Sahaları
  • Kamu Kuruluşları Taşra Müdürlükleri
  • Doğa Koruma Bölgeleri
  • Orman İşleri Müdürlükleri
  • Barajlar
  • Çiftlik Evleri
  • Köyler

İzmir şehrinde bulunan ve altyapı olmayan bir çiftlik evine, Kütahya şehir merkezi dışında bulunan kamu kurumuna bağlı taşra müdürlüğüne ya da Uşak kanyonlarında faaliyette olan maden şirketine kısacası internet hizmeti gereksinimi duyulan her alana, Arasnet firması olarak  profesyonelce  sunmayı hedefliyoruz.

Ev ve işletmelerde de telekom altyapısı olmadan internet hizmeti almanın büyük avantajları bulunmaktadır. Altyapının sorunlu olduğu bölgelerde kablolu internet hizmetlerine göre çok daha kaliteli hizmet alınabilir. Özellikle yüksek hızlı fiber internet altyapısının bulunmadığı noktalarda kullanıcı tarafından tercih edilir. Telekom alt yapısı bulunmayan kentleşmenin yeni başladığı bölgelerde de sık sık tercih edilir.

Arasnet firması olarak hizmet sağladığımız bölgelerde internet sorunları yaşanmaması için önlem alıyor daha iyi bir internet hizmeti için var gücümüzle çalışıyoruz. Altyapısız internet hizmetlerimizi Uşak il sınırlarında da gerçekleştiriyor ve kesintisiz interneti tüm kulllanıcılarla tanıştırıyoruz.

Telekom Alt Yapısı Olmadan İnternet Hizmeti Kurulumu

 Tıpkı televizyon antenleri kurulumuna benzer şekilde bir çanak anten kurulumu gerekir. Bu anten hizmet alınan platforma açı derecesi ayarlanarak konumlandırılır. Anten bağlantısıyla beraber gerekli iç mekan kablolamalar da yapılarak oda içerisinde uygun bir noktaya uyumlu modem cihazı sabitlenir. Cihazlar, modem bağlantı şekline göre kablolu ya da kablosuz olarak bağlanarak internete kolayca erişmiş olur.

Arasnet firması olarak; internet servis sağlayıcı hizmetini en kaliteli, en güvenilir şekilde sunarken, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Kütahya, İzmir, Uşak gibi illerde yaşayıp sizler de bu hizmeti almak istiyorsanız iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşarak başvuru talebi oluşturabilirsiniz. Hızlı internet herkesin hakkı.