Bu Modemler Mercusys MW-305R ve Mercusys MW-301R cihazları için geçerlidir.

1- Access pointinizin adaptörünü prize takın ve dairenizdeki internet kablosunu modemin WAN girişine takın. Acess pointi eğer varsa diz üstü veya masaüstü bilgisayarınıza LAN girişi üzerinden takıp 192.168.1.1 arayüzünden giriş yapabilirsiniz.  Kablosuz olarak cihazı sıfırladıktan sonra wifi isminde çıkan MERCUSYS şifresiz olarak görünen wifi ismine cep telefonu,tablet veya herhangi bir kablosuz özelliği olan cihaz üzerinden bağlanabilirsiniz .

İnternet arayüzüne 192.168.1.1 yazıp giriş veya bilgisayarınızda enter düğmesine basıp arayüze giriş sağlayın. Kendi belirleyeceğiniz en az 6 haneli harf rakam karışık olarak şifreyi yazıp alttaki siyah ok işaretine basınız.

 

 

Binanızda altyapı yoksa 3. madde üzerinden devam edebilirsiniz. Sistemdeki internetiniz çatıda sonlanıyor ise 3. Maddedeki adımları izlemeniz gerekiyor. Eğer binanızda Arasnet altyapısı varsa 4. maddedeki adımı uygulamanız gerekmektedir.

3- Çatınızdaki anteni sadece siz kullanıyorsanız; Connection Type kısmındaki "Dynamik IP" sekmesini seçip alttaki ok simgesine tıklayıp ileri adıma geçiniz.

 

 

4- Binanızda Arasnet altapısı varsa; Connection Type kısmındaki sekmede  "PPPoE" seçip size Arasnet'in tanımladığı kullanıcı adı ve şifreyi yazıp aşağıda bulunan ok işaretine basıp devam edebilirsiniz. 

 

5-Aşağıdaki görselde bulunan SSID kısmına WİFİ(kablosuz ağ) ismini ingilizce karakter olarak türkçe karakter kullanmadan yazın. Password kısmına WİFİ (kablosuz ağ) şifrenizi en az 8 karakter (harf rakam karışık) olarak alltaki ok simgesine tıklayıp devam edin.

 

6- Arasnet'in size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi doğru girdiğinizden eminseniz aşağıdaki yeşil renkte bulunan ok simgesine basıp cihazın yeniden başlamasını bekleyiniz. Yeni WİFİ(kablosuz ağ) bilgilerinizi cep telefonu tablet veya herhangi bir kablosuz cihazınızdan bağlanıp giriş yapabilirsiniz.

 

 

7- En son aşamada tekrar tarayıcınızdan 192.168.1.1 adresini yazıp routerda ilk başta belirlemiş olduğunuz arayüz şifresini girdikten sonra aşağıdaki görselde görüldüğü gibi bağlantı durumunuzu kontrol edip ve kaç cihazın bağlı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca WİFİ(kablosuz ağ) isim ve şifrenizi tekrar düzenleyebilirsiniz.