İnternet Nedir ?

            İnternet, Inter ve net kelimelerinin türemesiyle oluşmuştur ve " ağlararası iletişim " anlamına gelmektedir.1960'lı yıllarda internet ilk defa ABD tarafından askeri amaçla kullanılmıştır. Devam eden yıllarda insanların  günlük yaşantısı içinde tüm dünyaya hızla yayılmıştır.İnternet, son yıllarda insanlık için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bunun nedeni internetin insanlara bir çok açıdan kolaylık sağlamasıdır.

            İnternetin Tarihçesi

             Eski dönemlerde internet çoğunlukla iletişim aracı olarak kullanılıyordu. Fakat günümüzde internete sahip olmanın çok daha kolay hale gelmesiyle hayatımıza etkisi de tartışmasız artmıştır. İnternetin insanlara sağladığı kolaylıklardan bahsetmek çok zordur. Çünkü bugün milyonlarca insan yüzlerce farklı gerekçeyle internet ortamı içinde bulunmaktadır. Basit bir örnek verecek olursak internet eğitim, ticaret, iletişim ve eğlence gibi bir çok amaçla kullanılabilir. Bugün binlerce şirket,kurum ve işletme birbiriyle etkileşim içinde olmak zorundadır. Düşünüldüğünde internet icaat edilmeseydi, günümüzdeki ticaret akışı çok daha pasif ve yavaş bir halde olacaktı.İnternet sayesinde bir kurum dünyanın bir ucundaki diğer kuruma saniyeler içerisinde bir evrak postalayabilir ya da bir birey dünyanın bir ucundaki başka bir bireyle rahatlıkla iletişim kurabilir. Günümüzde bilgiye saniyeler içinde ulaşabilmenin tek yolu internettir. Biraz önce bahsettiğimiz gibi internetin insanlığa sağladığı faydalardan ve avantajlardan bahsetmek günler hatta haftalar alabilir.

            İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir ?

            Şirketlere, şahıslara , kurumlara internet bağlantısı temin eden ve temin aşamasından sonra müşterilerine internet desteği veren firmalara internet servis sağlayıcısı denir.Arasnet bir internet servis sağlayıcısıdır. Arasnet olarak insanlığın en büyük ihtiyaçlarından biri olan interneti sizinle buluşturmaktan gurur duyuyoruz.  Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründe size en uygun avantajları sağlayarak, telekom veya bir altyapı olmadan internet hizmeti vermekteyiz. Bugün hemen hemen ülkemizde internet kullanan insanların en büyük şikayetleri internet fiyatları ve hızdır. Biz de kuruluş  amacı olarak insanların bu şikayetlerini benimseyip uygun fiyatta ve hızlı bir internet sağlayıcısı olmayı hedef edindik. Biz de gelişen teknolojiye ayak uydurarak size fiber internet sağlıyoruz. Fiber internet internet kullanıcılarının internete erişim hızını arttırır. Üstelik bu hizmetimizden yararlanmak için herhangi bir telekom veya altyapıya ihtiyacınız yok.

            Neden Arasnet

            Evinizde veya işyerinizde internet kullanmak istiyorsanız herkes gibi siz de ilk olarak cebinizden ne çıkacağına ve alacağınız hizmetin kalitesine bakarsınız. Arasnet olarak ilk hedefimiz herkesin yararlandığı kablosuz internetten sizin de  uygun fiyatlarla ve hızlı bir şekilde yararlanmanızdır. Bölgedeki en iyi altyapıya sahip olan firmamız, hız konusunda rakiplerine fark atmış durumdadır. Herşey evinize veya işyerinize internet bağlatmakla bitmiyor. Belki de en önemlisi bu noktadan sonra başlıyor. Kablosuz İnterneti kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir problem ile karşı karşıya kaldığınızda karşınızda bir muhatap görmek istersiniz. Bu noktada Arasnet olarak bilişim ve telekominikasyon konularında alanında son derece uzman ve eğitimli ekip arkadaşlarımız  ile hem destek aşamasında hem de İnternet ile ilgili sorununuzun en kısa sürede çözülmesi için hazırız. Tüm bunların yanında bir birey herhangi bir hizmetten yararlanmak istediğinde referans görmek ve kendini güvende hissetmek ister.

             Arasnet olarak onlarca şirket,işyeri,kurum ile çalışmış bulunmaktayız. Başarılarımızın verdiği özgüven ile Arasnet ailesi olarak müşteri memnuniyetini ilke edindik. Hizmet verdiğimiz bölgelerde internet servis sağlayıcısı denildiğinde insanların güven içinde bize referans olmalarından gurur duyuyoruz. Kaliteli, güvenli ve kablosuz bir internet hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken bizi arayıp dilediğiniz avantajdan yararlanmaktır Sizi de Arasnet ailesinde görmekten mutluluk duyarız.